Kalıcı makyajlar genellikle  1-3 yıl içindir. Bir şekilde sonsuza kadar kalacak  harika bir kalıcı makyaj yapmak mümkün değildir ve birkaç yıl sonra renkleri azalmaya (solmaya) başlar.

Dövmeler, dövmeciler tarafından derinin en alt kısmına yapılır; bu nedenle zamanla renkleri değişse bile hızlı bir açılma olmaz. Bu onları görsel olarak daha az çekici hale getirir.

Vücut dövmelerinin diğer bir dezavantajı ise üzerlerinde düzeltme yapmak çok zordur. Bunlara ek olarak, dövmeleri sadece birkaç laser çıkartma işleminden sonra vücuttan çıkartabilirsiniz. Vücut dövme teknolojisi yüz için değildir ve kalıcı makyajla kıyaslanmamalıdır.

Vücudumuz genellikle cildin kalın katmanları ile kaplıdır. Bu nedenle dövmeler diplere kadar inebilir. Ek olarak, vücut dövmelerinde kullanılan pigment molekülleri daha büyük boyutlardadır ve bu da vücut hücreleri arasına daha kolay ve güçlü yerleşmesini sağlar. Bu da vücut dövmelerinin temel olarak neden daha dayanıklı, kalıcı makyajın neden daha çabuk solduğunu açıklar.

Yaşlandıkça yüz cildimiz gevşer; bu da kalıcı makyajın çok uzun sürmemesini istememizin nedenlerinden biridir. Cildin yapısına ve durumuna uyarlamak amacıyla birkaç yılda bir yenilenmesi gerekir.

KategoriKalıcı Makyaj
Anahtar Kelime

İletişim        0232 483 83 54