Sevgi Akademi ile daha profesyonel. daha iyisi. daha özeli.

2008 yılında genç ve dinamik bir ekiple, güzellik sektöründeki kalifiye personel ihtiyacını karşılamak amacıyla başlayan serüvenimiz binlerce kişiye meslek ve iş kazandırarak kocaman bir eğitim ve öğretim ailesine dönüştü.


Biz Kimiz

T.C Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak verdiğimiz kurslarla birlikte, ülke sınırlarını aşarak AB ile ortak yürütülen Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi (MEGEP) kapsamında Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerli meslek eğitimleri vermeye başladık.  Sevgi Akademi olarak amacımız, kursiyerlerimize en iyi eğitimi maksimum tecrübe ve deneyimlerimizle harmanlayarak yeni nesil teknolojik cihazlarla yaratıcı ve efektik çözümler sunmak; kalite ve güvenilirlik anlayışı ile sektördeki uzmanları yetiştirmektir. 

Daha iyisi, daha özeliilkemiz dâhilinde açtığımız özel kurslarla, yetiştirdiğimiz uzman sayısını artırdık. İlerledikçe detaylandırdığımız kurslar, eğitim veren akademik uzman kadroyla, genelden özele dönüştü. Teorik eğitim için Ege üniversitesi akademisyenlerinden de aldığımız destek dâhilinde oluşturduğumuz akademik eğitimci kadrosu ile öğretimin yanında kursiyerlerimize ilkeli eğitimi de sağladık.

Kısa sürede yetiştirdiğimiz uzmanların kalitesi nedeniyle sektörde istihdama daima katkı sağladık. Kendi ayakları üzerinde durabilecek, ufku açık, girişimci kursiyerlerimize düşledikleri işyerleri için danışmanlık ve rehberlik hizmetini ücretsiz sağlıyoruz. Açılacak kursların seçimine büyük önem veren yönetim kadromuz, Estetisyenlik Kursu ile büyük bir açığı kapatırken Güzellik Kursu ile diğer şirketlerle karşılaştırılabilmesi için yetiştirdiğimiz uzman kalitesini gözler önüne seriyor.

Kendimizi sadece güzellik kursu olarak görmüyoruz. Önceliğimiz, uzmanı olduğumuz işi öğretirken, adaylarımızı en ince ayrıntısına kadar güzellik ve bakım sektörüne uzman olarak hazırlayıp, gelir getirecek bir iş imkânı sağlamaktır. Yetiştirdiğimiz uzmanı sektöre adaptasyonunu sağlayıp gerekli rehberliği yapmak, eğitim sonrasında da onu yalnız bırakmamak bizi diğerlerinden ayıran bir başka özelliğimizdir. Rekabetçi, idealist, kendini geliştiren ve işinin uzmanı olarak sektöre kalite getirirken kurumsal yapımızla da kursiyerlerimize güvenilir bir platform sağlıyoruz.

Çok hızlı gelişen güzellik sektörüne paralel olarak kullanılacak cihaz ve ekipmanların teknolojiye uyumlu gelişmesi, bakım ve güzellik ürünlerinin birçok marka altında çeşitlilik yaratması, seçimleri sağlık açısından büyük önem kazanmaktadır.

Uzman kadromuz ve tecrübemizle seçilen cihaz, ekipman ve kullanılan ürünler uzman adayı kursiyerlerimizin sektörde başarısı için önemli bir ayrıntıyı oluşturmaktadır.

Güzelliğin sembolü Güzel İzmir’de bulunan merkezimiz metroya bir dakikalık yürüyüş mesafesinde ve kolay ulaşımlı bir bölgededir.

Amacınız başarıysa sizi de Sevgi Akademi'ye bekleriz..

 

Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlıdır.
https://mebbis.meb.gov.tr/kurumlistesi.aspx adresinden sorulayabilirsiniz.
(Açılan pencereden sırasıyla  Özel kurumlar > İzmir > Konak  seçeneklerini seçtikten sonra çıkan listeden kontrol edebilirsiniz.)

WeCreativez WhatsApp Support
Hoşgeldiniz, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?